Çin’de bir yolcu, uçak havalanmak üzereyken acil çıkış kapısını açtı

Çin’in Hubei bölgesinin başkenti Wuhan’da bulunan havalimanında, uçağın kalkmasını bekleyen bir yolcunun acil çıkış kapısını açtığı görüldü.

Xiamen Hava Yolları’na ilişkin bir uçakta gerçekleşen vakada, yolcunun acil çıkış kapısını ‘temiz hava almak amacıyla’ açtığı öğrenildi.

Sputnik’te yer alan habere göre; Gansu Bölgesindeki Lanzhou’ya gitmek için havalanmak üzere olan uçak ise acil çıkış kapısının açılması üzerine bir saat rötarlı olarak hareket edebildi.

Kapıyı açan yolcuya ‘niçin kabin görevlilerinin direktifine uymayarak kapıyı açtığı’ sorulduğunda ise, 50’li yaşlarında olan hanım “uçak çok havasızdı ve temiz havaya ihtiyacım vardı” ifadelerini kullandı.

Başka bir yolcu tarafından kaydedilen görüntüler de, sosyal medyada çok sayıda paylaşım aldı.

Uçaklarda bu tür olayların yaşanması ise yeni değil. Geçen Haziran ayında Manchester’dan Islamabad’a gidecek yolculardan biri, yanlışlıkla uçağın giriş kapısını açmıştı.

Bu vakadan bir ay önce ise, gene Çin’de bir yolcu uçak iner inmez bir an önce çıkmak istediği için acil çıkış kapısını açmıştı ve 10 gün gözaltı cezasına çarptırılmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Wordpress Temaları