Real Madrid için Fatih Terim iddiası

Real Madrid’deki ilk döneminde 9 kupa kazanan ve 6 ay kadar önce göreve yine dönen Zinedine Zidane’ın koltuğu sallantıda. Başkan Florentino Perez’in gidişattan memnun olmadığı belirtilirken Real Madrid’in teknik direktör adayları içinde Fatih Terim’in de olduğu öne sürüldü.

Transfere 303 milyon avro harcamasına karşın sezona beklediği başlangıcı yapamayan Real Madrid’de teknik direktör Zinedine Zidane’ın koltuğu sallantıda. 9 aylık aranın arkasından Mart 2019’da göreve getirilen Cezayir asıllı Fransız teknik direktör, beklentilerin altında kaldı. La Liga’daki 5 haftada iki maçta puan kaybı yaşayan ve 11 puan toplayabilen Real Madrid’in teknik direktör arayışlarına başladığı öne sürüldü.

Habertürk’ün aktardığına göre Şampiyonlar Ligi’nde yer aldığı A Grubu’nda sahaya birçok yıldızından eksik çıkıp PSG’ye yenik olan Real Madrid’de, Sevilla karşısında alınan yengi de suları durdurmadı. İspanyol basınında Real Madrid’in teknik direktörlüğe Mauricio Pochettino ve Jose Mourinho’yu getirmek istediği açıklandı.

Ada basınında çıkan habere nazaran Real Madrid Başkanı Florentino Perez’in büyük hayranlık duyduğu Mauricio Pochettino, Madrid ekibinin listesinin ilk sırasında içeriyor. Daha önce de girişimler yapılmış ancak bu görüşmeler pozitif yönde sonuçlanmamıştı. Pochettino’da mutlu sona ulaşılamaması durumundaki öteki aday ise bir süredir ekip çalıştırmayan Jose Mourinho.

Öte yandan İspanyol televizyon kanallarında Zinedine Zidane’ın ayrılığı durumundaki adaylardan biri olarak Fatih Terim de gösterildi. Terim, Real Madrid’le bugüne kadar Galatasaray’ın başında üç kere karşılaşmış ve bu mücadelelerin birini kazanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Wordpress Temaları